Több éves kivitelező múltam mondatja velem, a ragasztók tekintetében óriási a szórás a piacon. A lapok felragasztása, de főként a hálózás a dryvit rendszer lelke. Éppen ezért fontos, a márka kiválasztásánál, hogy a minőséget előbbre valónak tartsuk az árnál.

A ragasztást megelőzően meg kell bizonyosodni a falazat fogadó képességéről. Szükség esetén a falazat előkészítése történhet vakolat leverésével, újravakolásával, pormentesítésével, és ha esetleg nedves, hagyni kell kiszáradni. A ragasztás történhet pontszerűen (8-10 pogácsa), széleken kenve és a középen 3-4 pontban vagy teljes felületen glettvassal kenve, de ami nagyon fontos, hogy a polisztirol lapok legalább 40%-a tapadjon a falazathoz, illetve, hogy a dűbeltárcsák alá minden esetben kerüljön ragasztó, nehogy a dűbelezésnél a lapok széleit behúzzuk esetleg el is törjük. Ügyeljünk rá, hogy a szigetelőlapok közti fugákba ne kerüljön ragasztó! A beépítés után a ragasztó maximális vastagsága 1 cm körül legyen.
A dryvit rendszer legkényesebb eleme a hálózás. A háló felhelyezése is ugyanezen ragasztóval történik. Hálózásnál nagyon fontos, hogy a hálót a lapokra felkent ragasztóba kell ágyazni, majd újra átsimítani. A felületerősítő üvegháló folytonosságát átfedéssel történő beépítés biztosítja. Ez minimum 10 cm. A nyílászárók sarkainál el kell helyezni egy 30*20 cm kiegészítő háló erősítést az esetleges repedések elkerülése miatt, merőlegesen a feltételezett repedés irányára. Ajánlott a gyártó által meghatározott száradási időt betartani mielőtt a színezés előtti alapozózást elkezdenénk. A végső fázis előtt a ragasztott felületet érdemes átcsiszolni, az esetleges glettvas által képzett csíkok eltűntetése miatt.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése